Yüzbaşıoğlu Oto - SEO Başarı Hikayesi

Projeye Genel Bakış

Sektör
Otomotiv
Faydalar
Website, SEO, Lead Performans

Proje Detayı

Kaliteden ödün vermeyip müşterilerine en iyi hizmeti sağlamaya özen gösteren Yüzbaşıoğlu Otomotiv, 1994’te Nissan’ın ve 2023 yılında Chery’nin yetkili satıcısı olmuştur. Müşteri memnuniyetini ilke edinen Yüzbaşıoğlu, 28 yıllık tecrübesiyle önemli başarılara imza atmıştır.

Yüzbaşıoğlu ile marka bilinirliğini, site trafiğini ve lead performansını artırmak için çalışmalara başladık. Web sitesi geliştirme ve içerik pazarlama stratejilerimiz sonucunda Yüzbaşıoğlu, rakiplerini geride bırakarak çevrimiçi görünürlüğünü, anahtar kelime sayısını ve otoritesini artırdı.

%0+

SEO Görünürlüğü (YoY)

%0+

Organik Oturum Sayısı (YoY)

%0+

Top 3 Keyword Sayısı (YoY)
Website yenileme
Website tasarımı mobil ve tablet kullanıcılara uyumlu olmayan, menü içerikleri çalışmayan veya bozuk gösterime sahip olması nedeniyle yeteri kadar iyi performans göstermeyen bir web sitesi bulunuyordu.
İçerik
Marka aramaları dışında ürün ve hizmetler için alanından daha fazla trafik elde etme şansı bulunmayan, güncelliğini yitirmiş ve gerekli desteğe sahip olmayan bir CMS'e kurulu olması nedeniyle yapılacak SEO çalışmalarına reaksiyon alınamayacak bir seviyedeydi.
Güncellik
Site içindeki tüm içerikler ana marka sitesine bağımlı, ancak yine de yeterince güncellenmeyen, birkaç ayda bir içerik girişine sahipti.
Site hızı
Araç özellikleri ve teknik detaylar gibi içerikler dışında yer alan sayfalarda özellikle tasarımsal çalışmalar hız konusunda elimizi kolumuzu bağlayan bir noktadaydı. Bu nedenle yapılabilecek herhangi bir çalışma site tasarımını baştan sona değiştirmeden işe yaramayacak, müşteriye fayda sağlamayacaktı.

Sonuçlar

Yüzbaşıoğlu Otomotiv'in web sitesini tasarım ve yazılım olarak baştan oluşturduk. SEO uyumlu olması konusunda ekstra çaba sarf ederek hem kullanıcı deneyimini iyileştirdik, hem de SEO performansını artıracak çalışmalar yaptık. Marka ve araç dikeyinde oluşturduğumuz sayfaları destekleyen içeriklerle SERP'te görünürlük + trafik ve bunun yanında marka bilinirliğini artırmayı başardık.

Aynı zamanda müşteri edinme ve yeniden pazarlama kurgularıyla reklam kampanyalarını yöneten Koordinat ekibi sayesinde ciddi başarılar elde edildi.
Image link

Markanızı Koruyun

Çevrimiçi ortamda işler acımasızlaşabilir; kriz zamanında markanızı korumak için doğru kişilere sahip misiniz?

Dijital varlıklarınızı korumak ve büyütmek için yardıma ihtiyacınız varsa bize ulaşın. Yüzbaşıoğlu Oto ile yaptığımız gibi, işletmenizi tanıyacak ve markanız için çok yönlü pazarlama stratejilerine öncülük edeceğiz.