KalifShopSEO Başarı Hikayesi

Kalif Design, 2018 yılında yeni nesil hafif beton saksılar üretmeye başladı. Özellikle güneş ışığına karşı yüksek solma direnci, yüksek kırılma mukavemeti ve boya kullanılmadan üretilme özellikleriyle dikkat çeken tasarımlarına; masa, tabure, sehpa gibi mobilya çeşitlerini de ekledi.

Organik trafiğini ve online satış gelirini artırmak için Kalif Design ile çalışmalara başladık. İçerik pazarlama ve SEO çalışmalarımız sonucunda Kalif Design mevcut rakiplerini geride bırakmış oldu. Arama motoru sonuçlarında ilk sayfada yer alan anahtar kelime sayısı ve online satış geliri ciddi bir miktarda artış gösterdi.

Projeye Genel Bakış

İnternet Sitesi
Sektör
E-ticaret / Dekorasyon
Faydalar
Site trafiği, marka bilinirliği ve satışlarda artış

%0+

SEO Görünürlüğü

%0+

Organik Oturum Sayısı

%0+

Top 3 Keyword Sayısı
Anahtar kelime analizi
Satışı yapılan ürünlerin sunumu harika olsa da, SEO görünürlüğü için anahtar kelime planlaması çok önemli. Burada da keyword odaklı ciddi eksiklikler olduğunu tespit ederek kısa sürede aksiyon aldık.
Site hızı
Karmaşık süreçlere ve kompleks yapıya sahip e-ticaret yazılımlarında hız (yani yavaşlık) en büyük düşmanınızdır. Kullanıcı deneyimini olumsuz etkiler, organikte olumsuz yansımaları olur, sepet terk oranları artar gibi pek çok kötü sonucu sayabiliriz.

KalifShop'ta bu sorunların önüne geçmek için kısıtlı alanda zorlayıcı çözümler sunmak gerekiyordu.
Yazılım
Kullanılan E-ticaret yazılım altyapısı standart özelliklere sahip ve SEO'ya tam anlamıyla uyumlu olmayabiliyor. Ürünlerin eklenme yöntemi ve ilk kurulumda oluşturulan şablon yapısı SEO için negatif sinyal oluşturuyordu. İdeasoft ile iletişime geçerek sorunları çözmeye çalışsak da sabit yapının sorunlarından bu şekilde kurtulamazdık, alternatif çözümler aramaya başladık.
İçerik genişlemesi
Ürün grubunun çeşitliği yüksek olsa da, teknik detaylar yönünden benzer özelliklere sahip olması sitenin SERP'te iyi performans göstermesini engelliyordu. Ürünler ve Kategoriler özelinde çeşitli alternatifler oluşturmak, yeni içerikler oluşturmak gerekiyordu.

Sonuçlar

Kalif Shop'ta blog ve bilgi içerikleri oluşturduk, tüm kategoriler ve ürün sayfalarının içeriklerini baştan ele alarak yeniledik. Benzer içeriğe sahip sayfaları düzenledik, öne çıkarılacak ürünler için anahtar kelime optimizasyonunu yaptık.

Site hızını yavaşlatan faktörler minimum seviyeye indirilerek kullanıcı deneyimine katkı sağladı. Bu sayede site daha hızlı yanıt verir hale geldi. Sonuç olarak organik görüntülenme + site trafiği + satışlar arttı.
Image link

Markanızı Koruyun

Çevrimiçi ortamda işler acımasızlaşabilir; kriz zamanında markanızı korumak için doğru kişilere sahip misiniz?

Dijital varlıklarınızı korumak ve büyütmek için yardıma ihtiyacınız varsa bize ulaşın. Kalif Shop ile yaptığımız gibi, işletmenizi tanıyacak ve markanız için çok yönlü pazarlama stratejilerine öncülük edeceğiz.